bluedisco.pl

Testament – Prawnik z Poznania

Testament, dział spadku, zachowek - t tematach, których dotyczą wymienione terminy, prawnik z Poznania, o którym wspomnieliśmy we wstępie, będzie się tak samo doskonale orientował jak i w sprawach związanych z umowami, prawem pracy czy też windykacją. Testament, dział spadku i zachowek to oczywiście określenia wiążące się z prawem spadkowym. Na stronie https://www.kancelaria-radel.pl/pomoc-prawna/prawo-spadkowe/sprawy-o-stwierdzenie-nabycia-spadku/ możemy się sporo dowiedzieć na temat pomocy prawnej, jakiej udziela wspomniana wcześniej kancelaria w sprawach o stwierdzenie nabycia spadku. Dowiadujemy się tutaj także, że niekoniecznie trzeba sprawę o stwierdzenie spadku rozstrzygać w sądzie, angażując w to prawnika. Równoważne takiemu rozstrzygnięciu sądowemu jest poświadczenie dziedziczenia sporządzone przez innego, notariusza. Takiego poświadczenia można dokonać tylko wtedy, jeśli wszyscy spadkobiercy stawią się przed notariuszem, a ten nie będzie miał żadnych wątpliwości kto dziedziczy i na jakiej podstawie.

Egzekucja należności

Windykacja należności to jeszcze jedna dziedzina, którą zajmuje się w swojej kancelarii adwokat z Poznania, Marcin Radel.

Egzekucja należności jest nieprzyjemnym przeżyciem dla każdego dłużnika. Gorszym jednak nieszczęściem dla wierzyciela jest dłużnik. To właśnie osoby niepłacące za usługi czy za dostarczony towar powodują zatory płatnicze w firmach wierzycieli, doprowadzając często tym samym ich przedsiębiorstwa do upadłości. Gdyby zatory płatnicze stały się zjawiskiem występującym w dużej skali, to mogłyby nawet zagrozić gospodarce całego państwa. Windykacja należności to instytucja prawna, która pomaga wierzycielowi odzyskać jego pieniądze. Na czym polega pomoc prawna w sprawach windykacyjnych, opisuje strona https://www.kancelaria-radel.pl/pomoc-prawna/windykacja-naleznosci/, z której także dowiemy, się jak istotna w takich sprawach jest szybkość działania. Często pomoc adwokata znakomicie przyśpiesza wyegzekwowanie należności, co ma niebagatelne znaczenie w niektórych sprawach.


Kancelaria Adwokacka Adwokat Marcin Radel
Młyńska 14a/18
61-730 Poznań
tel. 61 855 17 90

Zobacz także:

Kancelaria Grzegorz Mazurek

Kancelaria Grzegorz Mazurek

Kancelaria Euro Lex Partners na pomoc Polakom w UK

Kancelaria Euro Lex Partners na pomoc Polakom w UK

Dobry adwokat Łódź

Dobry adwokat Łódź

Czym jest prawo pracy i jak znaleźć specjalistę w Warszawie?

Czym jest prawo pracy i jak znaleźć specjalistę w Warszawie?